pośrednictwo pracy Szczecin

Jaka praca w Szczecinie? Spawacze, maszyniści, kucharze – kogo jeszcze poszukują pracodawcy ze Szczecina?

Jaka praca w Szczecinie? Spawacze, maszyniści, kucharze – kogo jeszcze poszukują pracodawcy ze Szczecina?

sty 18, 2020

Jesteś bezrobotny i na już potrzebujesz nowej pracy? A może obecna praca Ci nie odpowiada i chciałbyś znaleźć taką, która byłaby oferowana na lepszych warunkach? Każdy, kto choć raz był w takiej sytuacji, wie, że poszukiwania pracy nie są prostym zadaniem. My mamy jednak kilka wskazówek, które powinny Ci to ułatwić, szczególnie jeśli jesteś ze Szczecina.

Gdzie szukać pracy w Szczecinie?

Podczas szukania pracy kluczem do sukcesu jest rozesłanie jak największej ilości CV do firm, których działalność jest zgodna z Twoimi zainteresowaniami. Czekanie, aż to rekruterzy Cię znajdą (np. poprzez profil na Linkedin) raczej nie będzie dobrą strategią.

Ale żeby wysłać CV, musisz najpierw znaleźć odpowiednie oferty. Gdzie ich szukać? To proste – w internecie. Masz dostępne 3 główne sposoby. Pierwszy z nich to sprawdzanie serwisów z ogłoszeniami o pracę, oczywiście z określeniem lokalizacji. Drugi polega na regularnym sprawdzaniu serwisów lokalnych, szczecińskich, które również często służą przedsiębiorcom do szukania pracowników. Trzeci sposób nie jest wszystkim znany. Oferty pracy dostępne są na niektórych lokalnych serwisach ogłoszeniowych: sprzedajemy.pl/szczecin/praca.

Która z metod jest najlepsza? Wszystkie trzy, stosowane równocześnie. W ten sposób zwiększasz szansę, że dotrzesz do wszystkich (lub prawie wszystkich) dostępnych ogłoszeń. Nie zaszkodzi też popytać wśród znajomych, ponieważ w wielu przypadkach poczta pantoflowa sprawdza się najlepiej.

Jacy pracownicy są poszukiwani w Szczecinie?

Wiesz o tym, że co roku tworzone są prognozy dla poszczególnych miast, dotyczące tego, jacy pracownicy będą najbardziej pożądani na rynku pracy? Określa się, w jakich zawodach panuje największy deficyt pracowników, co jest dobrą wiadomością dla Ciebie, jeśli posiadasz wymagane kwalifikacje.

W Szczecinie intensywnie poszukiwani są spawacze, ślusarze, magazynierzy, kucharze oraz lekarze i pielęgniarki. Oznacza to, że dla nich będzie najwięcej ofert. W wielu przypadkach można liczyć też na korzystniejsze warunki, co więcej, to Ty możesz je dyktować.

Oprócz tego w Szczecinie łatwiej o pracę m.in. dla maszynistów, robotników budowlanych, nauczycieli praktycznej nauki zawodu, przedstawicieli handlowych czy pracowników poczty. Pełną listę możesz sprawdzić w serwisie Barometr Zawodów.

My jeszcze szybko przedstawimy, w jakich branżach może być trudno. W Szczecinie zaobserwowano nadwyżkę osób o wykształceniu ekonomicznym, pracowników administracyjnych, sekretarek i asystentów, a także specjalistów ds. PR, reklamy i marketingu. Jeśli chcesz znaleźć nową pracę w jednym z tych obszarów, to będziesz musiał zintensyfikować swoje działania.

Jak zdobyć nową pracę?

Na koniec mamy jeszcze kilka wskazówek, które ułatwią Ci zdobycie nowej pracy. Podstawą jest estetyczne, przejrzyste CV, w którym należy zawrzeć najistotniejsze informacje. Obecnie odbiega się od suchego przedstawienia ścieżki zawodowej, należy skupić się na obowiązkach wykonywanych w ramach danej pracy oraz zdobytych umiejętnościach.

Jeśli zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, to pamiętaj o tym, żeby się dobrze zaprezentować, poczynając od tego, jak jesteś ubrany. Uwierz nam, że elegancka sukienka czy wyprasowana koszula to zawsze lepszy wybór, niż luźny t-shirt i modnie poszarpane spodnie jeansowe, niezależnie od branży. Musisz też umieć „sprzedać” siebie, a więc opowiadać o zdobytych kwalifikacjach i praktycznych umiejętnościach. W końcu trzeba pokazać, co firma zyska, zatrudniając właśnie Ciebie.