Oszczędź na wewnętrznym systemie rozliczania pracowników – outsourcing kadr i płac

gru 14, 2017

Jeśli prowadzi się dużą firmę, generuje ona nie małe koszty i szuka się rozwiązań, które pozwolą na ich zmniejszenie. Jednym z nich może być outsourcing płac, czyli przeniesienie wszystkich spraw związanych z rozliczeniami pracowników na podmiot zewnętrzny. Dzięki temu firma nie musi zatrudniać dodatkowo osób zajmujących się rozliczeniami, a ponadto oszczędza się na informatycznym wewnętrznym systemie rozliczeniowym, który w tym wypadku nie jest konieczny.

Outsourcing kadr i płac obejmuje m. in. naliczanie wynagrodzeń pracowników, rozliczenia z ZUS, US, przygotowywanie pasków wynagrodzeń, realizowanie przelewów dla pracowników i do odpowiednich instytucji, administrowanie teczkami osobowymi, rejestrowanie i wyrejestrowywanie pracowników w ZUS. Dzięki oszczędności środków przedsiębiorca może się skupić na rozwoju działalności firmy. Outsourcing kadry i płace to korzystanie z pomocy profesjonalistów w zakresie prowadzenia rozliczeń pracowniczych i możliwość ograniczenia ryzyka poprzez wdrożenie przez nich Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.
Ponadto właściciel firmy ma bezpieczny dostęp online do danych kadrowych. Korzystanie z outsourcingu opłacalne jest zarówno dla dużych jak i małych firm.