Zabezpiecz się przed niechcianymi sytuacjami w życiu.

sie 21, 2018

Każdy kredyt niesie za sobą pewne ryzyko. Im dłuższy jest okres spłaty tym jest ono większe i bardzo ważne jest aby pomyśleć o tym w trakcie jego brania. Po to właśnie są ubezpieczenia kredytu które są jedną z najbardziej popularnych form, zabezpieczenia spłaty kredytu w razie nieprzewidzianych sytuacji. Zapewniają one kredytobiorcy pewnego rodzaju spokój i gwarantują, że w razie nieprzewidzianych sytuacji które wiązałoby się z niemożnością spłaty kredytu nie zostaną obciążone nim żadne inne osoby z naszej rodziny. Jest to szczególnie ważne przy kredytach na bardzo duże kwoty i długie okres spłaty. Jest to bardzo ważne w kredytach hipotecznych, gdzie zabezpieczeniem jest mieszkanie lub dom które po naszej chorobie lub śmierci mogłoby zostać odebrane naszej rodzinie.

Po co nam ubezpieczenie

Ubezpieczenia kredytu to rozwiązanie które w razie sytuacji niespodziewanej lub szkodzie na nieruchomości pomoże nam w spłacie zadłużenia. Gwarantuje ona nie tylko spokój nam jako kredytobiorcą ale również naszej rodzinie która nie zostanie pociągnięta do konsekwencji w takim przypadku. Ważne są również odszkodowania które pokryją szkody poniesione przez nieruchomość lub osoby w przypadku zdarzeń losowych.

Co możemy zabezpieczyć ?

Jest kilka rodzai ubezpieczeń kredytowych. Pierwsze z nich to ubezpieczenie na życie. Zwane jest również ubezpieczenie na wypadek śmierci. Jest to zabezpieczenie naszej rodziny w wypadku nieoczekiwanej śmierci. Dzięki temu to ubezpieczyciel spłaci pozostałą część zobowiązania a nie członkowie naszej rodziny. Wybierane jest głównie jako zabezpieczenie kredytów hipotecznych ale również konsumpcyjnych. Kolejny rodzaj ubezpieczenia, to to na wypadek trwałego inwalidztwa. Dzięki temu jeśli doznamy na skutek wypadku trwałego inwalidztwa to nasze należności zostaną spłacone przez ubezpieczyciela, po dostarczeniu specjalnych dokumentów potwierdzających taką sytuację. Na bardzo podobnych zasadach działa ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy. Po po świadczeniu odpowiednią dokumentacją ubezpieczyciel zapłaci pozostałą kwotę. Często wybierane jest również ubezpieczenie na wypadek utraty pracy. Jest to spłata od 6 do 12 zobowiązań ratalnych które są pokrywane przez ubezpieczalnie, gdy stracimy pracę nie z naszej winy. Kluczowe jest jednak udowodnienie, że straciliśmy pracę nie z naszej winy.

Decydując się na kredyt powinniśmy pamiętać, że ubezpieczenia i odszkodowania to jedyna forma zabezpieczenia w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń. Warto więc dokładnie się im przyjrzeć i wybrać te które będą dla nas najbardziej odpowiednie, ponieważ kosztują niewiele a w wielu przypadkach mogą uratować naszą sytuację finansową i nie doprowadzą do zajęcia majątku przez komornika.