pośrednictwo pracy Szczecin

5 najważniejszych lekcji, jakie wyniosłem z rozmowy o pracę

5 najważniejszych lekcji, jakie wyniosłem z rozmowy o pracę

maj 30, 2022

Wszyscy wiemy, że rozmowa kwalifikacyjna jest najbardziej stresującą sytuacją, z jaką mamy do czynienia w naszym życiu. Domyślam się, że tak samo będzie w przypadku każdej osoby, która szuka nowej pracy. Oto kilka najważniejszych wskazówek i informacje, które pomogą Ci przejść przez rozmowę kwalifikacyjną.

Bądź przygotowany

Częstym błędem jest to, że większość kandydatów nie przygotowuje się do rozmowy kwalifikacyjnej. Większość ludzi, którzy pójdą na rozmowę kwalifikacyjną nie przygotowują się wystarczająco, po prostu pojawiają się w biurze i czekają na rozmowę.

Jest to najgorsza rzecz, jaką można zrobić, ponieważ nigdy nie wiadomo, jak zachowa się w danej sytuacji. Należy więc przygotować się do rozmowy, niezależnie od tego, czy zostaniemy zapytani o coś, czy nie.

Przygotuj się na pytania, które prawdopodobnie zostaną Ci zadane. To sprawi, że będziesz pewny siebie, gdy pójdziesz na rozmowę kwalifikacyjną. Warto poprosić znajomego, aby przeczytał CV i powiedział, jakie pytania mogą mu zostać zadane.

Warto też poprosić szefa o listę pytań, które prawdopodobnie zostaną zadane.

Poćwicz

Najważniejszą rzeczą, jaką należy przećwiczyć, jest praktyka. Należy przećwiczyć odpowiedzi rozmówcy i sposób zachowania się w konkretnej sytuacji.

Należy również przećwiczyć odpowiadanie na pytania podobne do tych, które zostaną zadane podczas rozmowy.

Zrób próbną rozmowę kwalifikacyjną

Przed udaniem się na prawdziwą rozmowę kwalifikacyjną należy przeprowadzić próbną rozmowę. Należy udać się do lokalnej siłowni i poprosić trenera, aby był Twoim rozmówcą.

Poproś go o zadanie kilku konkretnych pytań, które prawdopodobnie zostaną Ci zadane, i przećwicz odpowiedzi.

Zrób pierwsze wrażenie

Twój wygląd ma duże znaczenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, niezależnie od tego, czy starasz się o pracę jako recepcjonista czy kierownik ds. marketingu. Należy być ubranym stosownie do rodzaju pracy, o którą zamierzamy się ubiegać.

Na przykład, jeśli starasz się o pracę recepcjonisty, powinieneś założyć prostą sukienkę, a jeśli starasz się o pracę kierownika ds. marketingu, powinieneś założyć garnitur.

Wnioski:

Są to najważniejsze wskazówki, o których należy pamiętać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Pamiętaj o tych wskazówkach, a będziesz gotowy do rozmowy kwalifikacyjnej.