pośrednictwo pracy Szczecin

Agencja pracy tymczasowe – oferty dla cudzoziemców. Pracownicy z Ukrainy: agencja zatrudnienia

Agencja pracy tymczasowe – oferty dla cudzoziemców. Pracownicy z Ukrainy: agencja zatrudnienia

sie 22, 2017

W Polsce powstaje coraz więcej agencji oferujących pracę dla cudzoziemców, ma to związek z tym, że brakuje tak zwanej taniej siły roboczej. Polacy wolą wyjeżdżać do krajów Europy Zachodniej, które oferują wyższe wynagrodzenie.
Agencja pracy tymczasowej pracownicy z Ukrainy oferuje zatrudnienie na kilka miesięcy zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

 

Ukraińcy zatrudniani są na ogół jako spawacze, monterzy, magazynierzy czy pomocnicy budowlani, natomiast Ukrainkom oferuje się pracę jako sprzątaczki w dużych ośrodkach, czy hotelach. Pracodawcy oferują pracę na umowo zlecenie, gwarantują pakiet socjalny jak i zakwaterowanie. Agencja zatrudnienia Ukraińców zamieszcza ogłoszenia na wielu portalach internetowych. Na ogół nie ma specjalnych wymagań, mile widziana jest komunikatywna znajomość języka polskiego.
Rekrutacja prowadzona jest mailowo, bądź telefonicznie w języku rosyjskim bądź ukraińskim.
Na stronach pojawiają się też oferty dla studentów z Ukrainy, którzy mogą podjąć zatrudnienie jako pracownicy sezonowi przy zbiorach owoców, ale także lektorzy języka rosyjskiego, bądź ukraińskiego. Ofert dla przybyszy ze Wschodu nie brakuje.