pośrednictwo pracy Szczecin

Jak być gotowym na rozmowę kwalifikacyjną

Jak być gotowym na rozmowę kwalifikacyjną

kwi 30, 2022

Jakie są pytania na rozmowę kwalifikacyjną, których nie trzeba zadawać? Oto 8 takich pytań, które musisz znać przed rozmową kwalifikacyjną, a one powiedzą Ci, jak inteligentny i kompetentny jesteś. Przeczytaj te pytania i informacje:

1) Opowiedz mi o sobie

Jest to najważniejsze pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej. Osoba przeprowadzająca rozmowę chce wiedzieć, kim jesteś i jakie masz doświadczenie. Kiedy zostaniesz zapytany o siebie, powie mu o Twojej wiedzy, umiejętnościach, doświadczeniu, postawie i osobowości. Osoba prowadząca rozmowę chce wiedzieć, czy jesteś pewny siebie, czy nie. To dobry znak, gdy nie wahasz się udzielać odpowiedzi.

2) Jakie są Twoje mocne strony?

Osoba prowadząca rozmowę chce wiedzieć, w czym jesteś najlepszy. Pomogą Ci one skupić się na Twoich mocnych stronach, dzięki czemu łatwiej będzie Cię zrozumieć. Jeśli ankieter pyta o mocne strony kandydata, będzie on rozmawiał z nim o rzeczach, w których jest dobry.

3) Opowiedz mi o swoich słabych stronach

Kiedy kandydat jest pytany o swoje słabe strony, powinien wspomnieć o rzeczach, których nie lubi lub nie lubi. Pomoże to skupić się na słabościach i łatwiej będzie się z nimi uporać.

4) Dlaczego chcesz do nas dołączyć?

Kiedy zostaniesz zapytany o to, dlaczego chcesz dołączyć do firmy, musisz być szczery i powiedzieć, co wiesz i czego chcesz. Pomoże im to lepiej Cię poznać.

5) Jakie jest Twoje hobby?

To dobry sposób, aby dowiedzieć się czegoś o Tobie. Kiedy ktoś zapyta Cię o Twoje hobby, dowie się o Twoich zainteresowaniach, stylu życia i o tym, co lubisz robić.

6) Co lubisz robić poza biurem?

Jest to dobry sposób na poznanie Twojego życia osobistego. Jeśli zostaniesz zapytany o to, co robisz poza biurem, pomoże Ci to poznać Twoje życie osobiste.

7) Co Cię wyróżnia?

Jest to kolejne ważne pytanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli zostaniesz zapytany o to, co Cię wyróżnia, będziesz miał możliwość opowiedzenia o swoich osiągnięciach, talentach i umiejętnościach.

8) Jak opisałbyś siebie w trzech słowach?

Jest to dobre pytanie na zakończenie rozmowy kwalifikacyjnej. Kiedy zostaniesz zapytany o to, jak opisałbyś siebie w trzech słowach, dowiesz się, jaka jest Twoja osobowość i co lubisz robić.

Wnioski:

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej musisz być pewny siebie, aby zrobić wrażenie na osobie prowadzącej rozmowę i odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania. Jeśli jesteś początkujący i nie masz doświadczenia w rozmowach kwalifikacyjnych, musisz nauczyć się wielu rzeczy. Jeśli zostaniesz zapytany o pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, których nie musisz zadawać, musisz być na to przygotowany.