pośrednictwo pracy Szczecin

Kredyt na każdą okazję.

Kredyt na każdą okazję.

lip 21, 2018

Starając się o kredyt gotówkowy , bardzo szybko w natłoku ofert banków można popełnić wiele błędów. Często nieprzemyślane decyzję, pośpiech czy nie dokładne przeczytanie umów z bankiem mogą wiązać się, bardzo niekorzystnymi konsekwencjami. Kiedyś z tego powodu bardzo popularne, było przemycanie przez banki oraz instytucje kredytujący kruczków prawnych, przez które klienci tracili pieniądze i musieli płacić dużo więcej niż pożyczyli. Obecnie dzięki zmianom prawnym, nie mogą one stosować tej taktyki, a co za tym idzie proceder ten został ukrócony. Przy mnogiej liczbie ofert warto jednak wiedzieć czym kierować się przy ich wyborze, aby wybrać jak najlepiej i być zadowolonym.

Koszt i raty do spłaty

Zawsze pamiętajmy, że prowizja to nie całkowity koszt kredytu. Codziennie możemy spotkać kredyty których oprocentowanie wynosi 0%. Banki rekompensują to jednak bardzo wysokimi prowizjami. W praktyce przekłada się to na to, że przy pożyczce na kwota 10 tys. oddajemy około 15 tys.

Kolejna istotna kwestia to raty. Do wyboru dwa rodzaje. Pierwsze z nich to raty malejące drugie natomiast stałe. Raty malejące będą lepszą opcją dla osób które posiadają pewną sytuację finansową i historia kredytowa jest bez zarzutu. Powodem tego jest to, że w przypadku rat malejących początkowo są one wyższe aby później mogły zmaleć. W przypadku rat równych natomiast, całkowity koszt kredytu jest nieco wyższy lecz comiesięczna wpłata na rzecz banku nie ulega zmianie.

Ubezpiecz a nie pożałujesz ani ty ani twoi bliscy

Kolejna kwestia to ubezpieczenie. Pomimo i sprawia że koszt kredytu jest większy w wielu przypadkach może ustrzec przed problemami związanymi z utratą pracy, chorobom a nawet śmiercią kredytobiorcy. Jest to ważne gdy chcemy, ustrzec na przykład nasze dzieci przed ewentualnymi konsekwencjami które wiązałoby się z koniecznością spłaty kredytu po naszej śmierci. Dzięki temu to ubezpieczyciel zapłaci resztę kredytu, nie obciążając z nim naszych dzieci czy członków rodziny.

Bank bankowi nie równy

Dla wielu bardzo ważna jest również opcja wcześniejszej spłaty kredytu, czy wakacji kredytowych. Zdarza się bowiem często tak że w trakcie spłaty, mamy przypływ gotówki który umożliwiłby większej części zobowiązania niż przewiduje nasz kredyt. Niektóre banki przewidują takie możliwość a inne pobierają w tym przypadku wyższe opłaty. Warto więc dowiedzieć się wcześniej czy taka opcja jest możliwa lub czy wiąże się z kosztami.

Czasem warto również skorzystać z oferty innego banku niż prowadzony jest nasz rachunek bankowy. Jest bowiem tak że banki oferują nowym klientom dużo lepsze oferty kredytowania niż tym którzy mają konta w tym banku.

Podejmując decyzję kredytowe pamiętajmy jednak o rozwadze, aby kredyt gotówkowy nie był brany pochopnie.