pośrednictwo pracy Szczecin

Kredyt szyty na miarę.

Kredyt szyty na miarę.

sie 30, 2018

Gdy staramy się o kredyt nieodzowne jest pytanie: Jaki bank wybrać ? Jest to niesamowicie istotne, ponieważ zależy od niego nie tylko to jakiego rodzaju kredyt weźmiemy, ale również jak długo i jak duży będziemy go spłacać. Nigdy nie powinniśmy podejmować tej decyzji zbyt pochopnie, ponieważ szczególnie w przypadkach kredytów hipotecznych, spłata będzie ciągnęła się przez kilkadziesiąt lat. Dlatego bardzo istotna jest odpowiednia analiza ofert która pozwoli znaleźć najkorzystniejszą opcję kredytowania w danym banku. Wybierając ją pamiętać należy jednak o kilku bardzo istotnych kwestiach.

Wiarygodność w banku

Na początek wiarygodność kredytowa. Bank aby udzielił nam kredytu musi sprawdzić czy będziemy go w stanie spłacić. Jest to nie tylko zabezpieczenie jego interesów ale również ochrona nas przed bankructwem. Im jesteśmy bardziej wiarygodni tym niższe koszty kredytów. Aby to uzyskać bardzo ważne jest posiadanie wzorowej zdolności kredytowej oraz dobrej historii kredytowej. Oznacza to, że wszystkie kredyty spłacaliśmy w terminie i nie czekaliśmy z ratami. Większość tych danych znajduje się w biurze informacji kredytowej, gdzie są przechowywane, bez naszej zgody, w przypadku gdy nie spłacimy zobowiązań w terminie. Konieczne jest więc pamiętanie o spłacanie wszystko terminowo, aby żadne niedociągnięcia nie wpłynęły niekorzystnie. Kolejna kwestia to weryfikacja rejestru BIG. Jest to miejsce gdzie przedsiębiorcy wpisują dane swoich dłużników. Osoby które znajdują się w tym rejestrze traktowane są jako nierzetelne i niewypłacalne a informacje o nich znikają dopiero po spłacie całego zadłużenia.

Rata jest ważna

Gdy zastanawiamy się jaki bank wybrać, powinniśmy wziąć pod uwagę również wysokość rat i występowanie wakacji kredytowych. Oznacza to że przez miesiąc lub dwa będziemy mogli odłożyć spłatę rat i nie będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami. Warto również sprawdzić czy banki oferują możliwość spłaty większej części zadłużenia niż przewiduje rata. Jest to ważne ponieważ czasem zdarzają się nieoczekiwane przypływy gotówki które umożliwiają spłata większej części zadłużenia. Bardzo ważne jest również abyśmy dokładnie sprawdzali wielkość oprocentowania, rrso oraz marże banku. Codziennym zabiegiem jest, że bajki kuszą oprocentowanie na poziomie 0%, podnosząc przy tym prowizja o kilkadziesiąt procent. Rozwiązanie to przez to jest dużo droższe niż jakby było oprocentowane.

Decydując się na wybór banku konieczne jest więc przeanalizowanie wszystkich aspektów abyśmy nie dali się oszukać. Nie wierzmy do końca reklamą, lecz dokładnie sprawdzajmy wszelkie aspekty kredytu a na pewno wybierzemy najkorzystniejszy.