pośrednictwo pracy Szczecin

Outplacement – system łagodnych zwolnień

Outplacement – system łagodnych zwolnień

lis 3, 2019

Rynek pracy w dalszym ciągu daleki jest od stabilności. Z jednej strony poszukiwani są w wielu sektorach pracownicy i brakuje specjalistów szczególnie w branżach budowlanych. Z drugiej, przedsiębiorstwa dość mocno dbają o płynność finansową i z restrukturyzacjami związane są zwolnienia. Z roku na rok coraz więcej firm korzysta z profesjonalnych programów outplacementowych takich jak na przykład wprowadzany przez Lee Hecht Harrison DBM Polska.

  1. Jak działa firma Hecht?
  2. Szkolenia, kompetencje, zmiany
  3. Jakie narzędzia wykorzystywane w procesach outplacementowych?

Jak działa firma Hecht?

Utrata pracy niesie konsekwencje zarówno dla pracownika, jak i samego pracodawcy. Z pewnością wokół całego procesu narasta szereg negatywnych emocji, a niska mobilność zawodowa Polaków tylko ten stan pogłębia. Dzięki wsparciu specjalistów Lee Hecht Harrison https://www.lhhpolska.pl/ można w pewien sposób skutecznie przeprowadzić cały proces zwolnienia, by jego skutki były jak najmniej bolesne, a z drugiej strony, by firma wzmocniła swój pozytywny wizerunek. Choć brzmi to nieco jak pieśń przyszłości, to jednak działania outplacementowe doskonale się sprawdzają. Przede wszystkim specjaliści poprzez szereg różnych działań wspierają odchodzących pracowników.

Szkolenia, kompetencje, zmiany

Firma Hecht opinie wśród swoich klientów ma bardzo pozytywne. Przede wszystkim doskonale odpowiada na potrzeby rynku, które są zmienne i ewoluują w szybkim tempie. Dlatego właśnie to nowych wyzwań należy przygotować pracowników. Wsparcie Hecht obejmuje na przykład doradztwo zawodowe i psychologiczne, szkolenia, a także wsparcie w znalezieniu nowej pracy. Choć w pewnych zakresach takie działanie firm jest narzucane przez ustawę, to jednak coraz więcej przedsiębiorców inwestuje w tego typu rozwiązania, ponieważ one bardzo mocno wpływają na rozwój kadr i ich dodawanie do potrzeb rynku. To szczególnie istotne w przypadku pracowników, którzy od lat zatrudnieni są na jednym stanowisku.

Jakie narzędzia wykorzystywane w procesach outplacementowych?

Działanie outplacementowe to szereg różnych zadań, które są realizowane w systemie grupowym i indywidualnym. W tym aspekcie niezwykle ważna jest elastyczność oraz dostosowanie metod do konkretnej grupy docelowej. Popularna jest marka Hecht. Co to za firma, która pozwala wejść na rynek pracy zwalnianym pracownikom? Outplacement indywidualny najmocniej będzie odpowiadał na konkretne specyficzne potrzeby. Bardzo często taki model jest wykorzystywany w przypadku kadry zarządzającej oraz kluczowych pracowników w organizacji. Przede wszystkim chodzi tu o zachowanie tajemnicy oraz ważnych informacji. Outplacement grupowy, jak sama nazwa wskazuje, będzie skierowany do konkretnych zespołów pracowników.

 

Finanse