pośrednictwo pracy Szczecin

Podatki dla początkujących

Podatki dla początkujących

paź 8, 2018

Witamy w świecie dorosłych!

Drogi czytelniku! Nadszedł ten moment w Twoim życiu, kiedy podjąłeś się pierwszej pracy. Z dumą podpisałeś umowę, a teraz dzień w dzień biegasz w to samo miejsce i harujesz jak wół, żeby zarobić trochę grosza. Nie przeszkadza Ci nawet wczesne wstawanie, bo świadomość, że oto stałeś się w pełni dorosłym, odpowiedzialnym za siebie samego człowiekiem, daje Ci ogromną motywację, by podołać codziennej rutynie. Jednak kiedy nadchodzi moment pierwszej wypłaty, ze zdziwieniem czterokrotnie sprawdzasz konto i zastanawiasz się, dlaczego zarobiłeś tak mało! Przecież na umowie stawka była zdecydowanie wyższa!

Pogoń za pieniądzem…

Nikt Cię nie oszukał… Widocznie nie doczytałeś kilku istotnych informacji. Na umowach o pracę najczęściej podaje się stawkę brutto, czyli taką, od której odprowadza się jeszcze podatek, zanim trafi do Twojej kieszeni. No tak… Podatki… Za młodych lat mogłeś szczęśliwie ignorować to fatalne słowo, które o dreszcz niepokoju przyprawia każdego dorosłego. Kiedy jednak zacząłeś uczciwie zarabiać na życie, a Twoje finanse rozkwitają z miesiąca na miesiąc, nie da się już uciec od dorosłości. Od teraz, jak każdy dojrzały człowiek, musisz owe podatki płacić – nie da się tego uniknąć. Dobrą informacją jest jednak to, że nowe prawo nieco łagodzi “ujmy” na kieszeniach studentów i osób uczących się. Jeśli jednocześnie studiujesz i dorabiasz po godzinach, nie skończyłeś jeszcze 26. roku życia, a także udaje Ci się nie przekroczyć kwoty wskazanej przez państwo, możesz liczyć na tak zwany “pit zerowy”. Jest to wspaniałe rozwiązanie pozwalające uniknąć utraty znacznej sumy pieniędzy. Dzięki niemu Twoje podatki wyniosą znacznie mniej, dzięki czemu Ty zarobisz znacznie więcej. Pamiętaj jednak, że obowiązuje to jedynie osoby uczące się, które nie ukończyły 26. roku życia. Jedynym ograniczeniem jest roczny limit zarobionych pieniędzy, którego nie możesz przekroczyć.

Pieniądz rodzi pieniądz!

Zastanawiałeś się kiedyś nad zasadnością tego powiedzenia? Z pewnością zyskuje ono na znaczeniu właśnie w odniesieniu do podatku zerowego! Zarabiaj pieniądze i ciesz się zwrotem na konto! Nie martw się potrącanymi sumami! Patrz, jak Twoje finanse rosną i rosną! Przy odpowiednim rozplanowaniu wszystkiego, uda Ci się oszczędzić nawet na wymarzone wakacje czy daleką podróż. Wystarczy tylko chcieć! I oczywiście poczytać informacje z wiarygodnych źródeł, które pozwolą Ci zrozumieć, w czym rzecz.