pośrednictwo pracy Szczecin

Święta

Święta

lis 12, 2019

Piknik rodzinny, wielka impreza, święto niejednej wsi czy miasta. Moment, w którym sąsiedzi mogą wspólnie spędzić czas, porozmawiać, posłuchać muzyki, pośmiać się. Dlaczego tych wspólnych chwil bywa tak niewiele?

Koncerty na święta

Ludzie zapominają o rozmowie, o znajomych. Bezpośredni kontakt zastępuje internet, komputer, telefon. Wielkie dobrodziejstwo techniki bardzo upośledza społeczeństwo. Odsuwamy się od siebie. A przecież kiedyś było całkiem inaczej, wspólny śmiech, taniec, grillowanie czy też imprezowanie. Czasem jednak przychodzi w roku niewielka chwila, gdzie wspólnie znów możemy razem pośpiewać. Koncerty świąteczne, wspólne kolędowanie, to niesamowity moment, kiedy brat z bratem i sąsiad z sąsiadem się pojedna.
Obsługa imprez na najwyższym poziomie, jednak czy jest to ważne, gdy te kilka godzin mija w bardzo szybkim tempie, gdy wzajemna miłość, szacunek odżywa. Gdy zapominamy o kłótniach, sprzeczkach, problemach dnia codziennego. Tak to Święta Bożego Narodzenia.

Ktoś zagra, ktoś coś dośpiewa, dzieci i starsi, babcie i dziadkowie wspólne uśmiechy na twarzy. Organizatorzy zachwyceni, a ludzie przeszczęśliwi, w życiu właśnie takich chwil brakuje. Zagonienie, stres, nerwy, zapominamy o drugim człowieku. Przecież nasz współpracownik także się denerwuje, ma swoje uczucia, swoje życie. Każdy może popełnić błąd. Jednak ten czas to czas wybaczania sobie.

Każdy szczegół dopięty na ostatni guzik, wystarczy rozpocząć kolędowanie. Lokalni muzycy, sprzęt grający, nagłośnienie, niewielki poczęstunek. Czego chcieć więcej?
Gdy zasiądziesz do Kolacji Wigilijnej może pomyśl czy przypadkiem ktoś obok nie potrzebuje Twojego wsparcia, czy przypadkiem nie zapominasz o czasie dla bliskich osób? Może akurat to dobry moment, by z kimś porozmawiać, wyjaśnić sobie niepotrzebne słowa. Życzenia, opłatek, śnieg i choinka, to Święta, radość w każdym z nas. A dopełnieniem jest uśmiech i radość bezbronnego dziecka, które po otwarciu prezentu znalezionego pod choinką jest najszczęśliwsze na świecie. Błyszczące oczy, kolorowe bombki i pięknie wyglądające światełka. Czas kiedy na świecie panuje pokój, chociaż te kilka chwil, te kilka godzin, gdzie w każdym domu zapala się gorący płomień miłości. A koncert świąteczny jest tylko pięknym wspomnieniem, chwilą do której często się wraca, wraca w złych momentach życia gdy jesteśmy bezradni i nie możemy sobie poradzić z wieloma problemami dnia codziennego. Nie zapomnijmy o kimś bliskim, kogo dawno nie widzieliśmy.