pośrednictwo pracy Szczecin

Wesela

Wesela

sty 30, 2020

Bez wątpienia, najważniejszym wydarzeniem w życiu dwojga zakochanych w sobie osób jest wesele i poprzedzające je ślub. Marzeniem każdej pary młodej jest to, aby ich ślub był perfekcyjny, zaplanowany co do każdego detalu i szczegółu – musi mieć w sobie magię, musi zapadać w pamięć. Przed takimi wymaganiami przedstawianymi przez pary młode stają osoby, dla których biznes weselny jest pracą i życiową drogą. Przykładem takiej osoby jest chociażby konsultant ślubny, który ma wiele zadań związanych z weselem.

Czym zajmuje się konsultant ślubny?

Konsultant weselny ma za zadanie przygotowanie wesela w takim stopniu, do jakiego zobowiązują go zadania wyznaczone przez pary młode. Zadania konsultanta ślubnego mogą ograniczać się jedynie do znalezienia, przygotowania i zorganizowania, na przykład kateringu, ale równie dobrze osoba ta odpowiedzialna może być za zorganizowanie całego wesela, od samego początku, do samego końca. Bycie konsultantem ślubnym jest z pewnością funkcją, która wymaga od ludzi zajmujących się tą pracą ogromniej dozy cierpliwości, a przede wszystkim – odpowiedzialności. Musimy być świadomi tego, że jako konsultanci ślubni jesteśmy odpowiedzialni za to, aby odczucia pary młodej jak i gości weselnych do przygotowanego przez nas wesela były jak najlepsze. Musimy przygotować magiczne miejsce, które będzie promieniowało magiczną aurą. Ponadto, musimy sprawić aby każde kolejne wesele było wyjątkowe, unikalne, inne od poprzedniego.

Ważne funkcje pełnione na weselach

Oprócz konsultantów ślubnych, na weselach kluczową rolę pełnią jeszcze dziesiątki innych osób. Nie wspominając o gościach weselnych i o parze młodej, weźmy pod lupę osoby które zajmują się techniczną i organizacyjną stroną wesel. Takimi osobami jest na przykład DJ bądź też kapela, której zadaniem jest zapewnienie gościom weselnym rozrywki i atrakcji, dzięki którym goście nie będą znudzeni. Oprócz śpiewania utworów czy też przyśpiewek, w kapelach weselnych często znajduje się osoba, która zajmuje się prowadzeniem zabaw weselnych. Taki prowadzący musi charakteryzować się szczególnie charyzmą. Ponadto, bardzo ważnymi osobami na każdym weselu są kucharze oraz katering. Większość wesel zaczyna się od obiadu, a jak doskonale wiemy – bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Poza przygotowywaniem posiłków, katering zajmuje się również tym aby na stołach weselnych nie zabrakło napojów, alkoholu czy przystawek. Miłość ma swoje owoce, a jednym z nich jest właśnie sakrament ślubu oraz wesele.