wrz 12, 2018
Żadna praca nie hańbi!
Szanowny czytelniku! Dorosłość to okres czasu nieodwołalnie kojarzony z pracą i zarabianiem pieniędzy. Każdemu z nas dorosłe życie jawi się jako pasmo szeregu rutynowych czynności, ze znaczną przewagą obowiązków nad przyjemnościami. Część z nas z dumą ogłosi światu, że osiągnęła sukces i pracuje w wymarzonej firmie, na wymarzonym stanowisku, sięgając po kolejne awanse. Części z nas wstyd będzie się przyznać, w jakim zawodzie jawi się obecnie ich szara codzienność, a przecież nie ma większej głupoty! Przecież żadna praca nie hańbi! Rynek pracy pełen jest różnorakich ofert, nie tylko dla wysoko postawionych, prestiżowych zawodów. Każdy, nawet najmniejszy pracownik, któremu wydawać by się mogło, że jest nikim, jest równie istotny.
Jak rozwijać skrzydła i rozkręcić biznes?
Zastanawiasz się, jak być dobrym w tym, co robisz? Nie ma lepszych i gorszych ludzi, szczególnie katalogując na zawody, jakie wykonują. Jeśli tylko jesteś dobry w swoim fachu, a zarazem sumienny i uczciwy, będziesz jednocześnie najlepszym pracownikiem, jakiego Twój pracodawca może sobie wymarzyć. I nie porównuj się do kolegów, którzy mają dużo bardziej prestiżowe wykształcenie. Możesz być dumny ze swojego zawodu, bo uczciwie zarabiasz pieniądze i spełniasz się w wykonywaniu swoich obowiązków. Jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności i piąć się w górę po szczeblach kariery zawodowej, zapytaj swojego pracodawcę o szkolenia, które mogą pomóc Ci realizować te cele. Z pewnością okaże się, że możesz jeszcze w jakiś sposób poprawić swoje CV i zabłysnąć na pracowniczym forum. Jeśli natomiast okaże się, że Twoja firma blokuje Twój rozwój, rynek pracy stoi dla Ciebie otworem. Skoro zatrudniono Cię raz, z pewnością ktoś zatrudni Cię po raz kolejny, szczególnie, gdy poszerzysz swoje możliwości o nowo nabyte umiejętności ze szkoleń i kursów zawodowych. Nie bój się nowości!
Zawsze do przodu!
Pamiętaj, że Twoja kariera zawodowa nigdy się nie kończy. W pracy nie można osiąść na laurach, nieważne czym się zajmujesz. Są zawody, w których ciągłe dokształcanie się jest oczywiste – tak funkcjonują na przykład lekarze czy nauczyciele. Jak się jednak okazuje, wielu z nas poprzestaje na ukończeniu dyplomu, podczas gdy samokształcenie i rozwój nawet po ukończeniu procesu nauczania, sprawiają, że stajemy się dużo lepszymi i wydajniejszymi pracownikami, a przy tym zyskujemy na atrakcyjności na rynku pracy! Nie bójmy się więc, kiedy szefostwo zapisuje nas na kolejne szkolenia, tylko z zapałem ruszajmy po zdobywanie nowej wiedzy i doświadczenia!
Najnowsze komentarze