pośrednictwo pracy Szczecin

Co zrobić ze zużytym samochodem

Co zrobić ze zużytym samochodem

lut 2, 2020

Samochody to rzeczy, które służą nam przez kilka, czasem nawet kilkanaście lat. Jak wszystko w przyrodzie jednak, tak i samochody, nie są wieczne. Po dłuższym czasie użytkowania samochód może po prostu się “wykończyć”. Po kolei siadają kolejny podzespoły w naszym pojeździe, aż w końcu ciągle reperowanie go może stać się uciążliwe, a w skrajnych przypadkach nawet nieopłacalne. W takim momencie warto zastanowić się, czy nie powinniśmy oddać bądź też sprzedać naszego auta, w celu zakupienia nowego, porządniejszego pojazdu samochodowego.

W tym miejscu pojawia się więc pytanie, co zrobić z samochodem, który nie jest nam już potrzebny?

Możliwości jest kilka, jeśli samochód jest w stanie bardzo złym, możemy oddać go na złom. Jeśli samochód nadal nadaje się do użytku, możemy przemyśleć jego sprzedaż. Często jednak okazuje się, że ludzie nie chcą kupować starszych samochodów z dużym przebiegiem i wolą postawić na coś nowszego, wtedy pozostaje jeszcze jedna opcja, a jest nią mianowicie skup aut.

Skupy aut

Skup samochodów to miejsce, w którym za atrakcyjną cenę możemy “pozbyć się” pojazdu, którego nie będziemy już używać. Przewaga skupu samochodów nad oddawaniem go na złom jest taka, że za samochód oddany na skup otrzymamy z pewnością wyższą kwotę, niż za jego zezłomowanie. Przewaga sprzedażą samochodu na skupach aniżeli na własną rękę jest z kolei taka, iż na skupie nasz samochód zostanie sprzedany natychmiast osobie, która owym skupem zarządza. Pieniądze dostajemy od ręki zaraz po diagnozie naszego pojazdu, natomiast sprzedając samochód wystawiając go w ogłoszeniach na stronach typu olx, otomoto, bądź też allegro, często będziemy zmuszeni odczekać od kilku, do nawet kilkunastu miesięcy, aż znajdzie się osoba która będzie chciała potencjalnie nasz samochód nabyć.

Motoryzacja jest w Polsce dziedziną bardzo rozwinięta, samochodów przybywa, coraz częściej na działkach widzimy nie jeden, a nawet dwa lub kilka samochodów. Naturalna więc kolej rzeczy jest taka, że z biegiem czasu starych samochodów będzie przybywać, a co za tym idzie skupy aut będą coraz bardziej i bardziej zapełnione. Warto więc zdecydować się jak najszybciej, a decyzja nie będzie z pewnością prosta. Czasem jednak lepiej jest dokładnie przeanalizować wszystkie plusy i minusy danej sprawy, aby wyciągnąć z niej najbardziej racjonalne wnioski. Jeśli musimy często i dużo inwestować w naprawy naszego samochodu, może faktycznie lepiej oddać go na skup i zakupić całkiem inny, nowy pojazd.